Listopad u Smerfów 12 grudnia 2019

Listopad w Smerfach był bardzo pracowity. Dzieci uczestniczyły w Dniu Postaci z Bajek, nasze kochane Panie przygotowały dla nas przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek” – czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze! A cały tydzień rozmawialiśmy właśnie o naszych ulubionych bajkach!
Wspólnie z Krasnoludkami przygotowaliśmy Koncert Patriotyczny dla dzieci z przedszkolaka – wykonaliśmy Hymn Polskie, tradycyjne tańce, mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy o Polsce. Pokazaliśmy jak bardzo jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Jesteśmy prawdziwymi PATRIOTAMI! Wzięliśmy też udział w patriotycznym pokazie mody, gdzie mogliśmy zaprezentować stroje przygotowane wspólnie z rodzicami na prawdziwym wybiegu! Każdy z nas miał przepiękny strój. Tydzień patriotyczny zakończyliśmy warsztatami z Panią Karolinką, które wspólnie z nami przygotowała pyszny deser biało-czerwony.
W naszej grupie obchodziliśmy ważne dla Nas święto – Światowy Dzień Cukrzycy. W tym dniu zajęcia poprowadził nasz kolega Tymek, które pokazał Nam jak należy podawać insulinę, opisał wszystkie urządzenia, które służą do mierzenia cukru. Wspólnie mieliśmy też okazję przygotować odpowiednią porcję jedzenia.
Przyszła do nas również paczka, w której znalazła się nagroda za udział w CODE WEEKU! Mamy teraz specjalne puzzle do kodowania! To naprawdę świetna zabawa! Wybraliśmy się również do mamy Magdy z grupy Krasnoludków, aby dowiedzieć się jak wygląda praca optyka. A także byliśmy odwiedzić jednostkę Straży Pożarnej gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda zawód strażaka i jak dbać o swoje bezpieczeństwo. W przedszkolu odwiedził nas Skunks Tuptuś. Teraz już wiemy jak można o niego dbać, co je i że bardzo lubi się przytulać do dzieci!
Listopad to także święto Pluszowego Misia z tej okazji zabraliśmy naszych pluszowych przyjaciół do przedszkola i wspólnie wykonywaliśmy misiowe zadania. Z okazji Andrzejek poznaliśmy tradycyjne wróżby, sprawdzaliśmy kto może zostać lekarzem a kto sportowcem. Kto będzie miał dużo szczęścia a kto trochę mniej! Ciekawe czy te wróżby się spełnią?
Swoje urodziny obchodziła też Lenka – życzymy jej jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Jak dołączyć do nas

POZNAJ WIĘCEJ

minione wydarzenia

POZNAJ WIĘCEJ